بانک توسعه تعاون حامی واحدهای تولیدی

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد شیخ حسینی مدیر شعب استان تهران طی بازدید از واحد تولیدی پوشاک ایکستن، به بررسی مشکلات و موانع این واحد تولیدی پرداختند.

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به عملکرد درخشان بانک توسعه تعاون در طرح اشتغال روستایی و عشایری و حمایت همیشگی این بانک از واحدهای تولیدی، خواستار ارائه راه حل هایی برای کمک به واحدهای آسیب پذیر در شرایط رکود ناشی از بروز کرونا شد و افزود: واحدهای تولیدی مرتبط مانند پوشاک در این شرایط می توانند بخشی از ظرفیت واحد تولیدی خود را به اقلام پرمصرفی مانند ماسک اختصاص دهند تا ضمن جبران بخشی از هزینه های تولید، در تامین اقلام ضروری و مورد نیاز کشور در در این شرایط نیز مشارکت داشته باشند.

محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران که به همراه معاون اعتباری حقوقی و رییس شعبه فاطمی و مسئولین شهرستان اسلامشهر و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این بازدید حضور داشت، با اشاره به عزم جدی بانک توسعه تعاون در حمایت از کلیه واحدهای تولیدی تصریح کرد: بانک توسعه تعاون با پرداخت ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد تولیدی پوشاک ایکستن (خانم باقری) از محل طرح اشتغال پایدار روستایی نقش تعیین کننده‌ای در ایجاد و توسعه این واحد تولیدی داشته و در حال حاضر نیز با توجه به رکود اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا و کاهش قابل توجه میزان فروش، قطعا در قالب روش هایی نظیر امهال از این واحد تولیدی حمایت خواهد کرد.

واحد تولیدی پوشاک ایکستن با حمایت بانک توسعه تعاون و اشتغالزایی برای ۳۰ تن از بانوان سرپرست خانوار در روستای ده عباس اسلامشهر راه اندازی و به بهره برداری رسیده و در حال حاضر فعال است.

سید جلال حسینی و حسین ماهینی به جمع مشتریان بانک توسعه تعاون پیوستند

سید جلال حسینی کاپیتان محبوب تیم پرسپولیس تهران و حسین ماهینی مدافع ملی پوش ایران در حضور جداگانه در دفتر محمد شیخ حسینی مدیر شعب استان تهران با افتتاح حساب به جمع مشتریان بانک توسعه تعاون پیوستند.

احمد محمدی مدیر امور استانها و شعب و محمد شیخ حسینی مدیر شعب استان تهران در این نشست ها ضمن گفتگو با حسینی و ماهینی به معرفی خدمات و طرح های بانک توسعه تعاون پرداختند و حضور پی در پی ورزشکاران طراز اول کشور در بانک توسعه تعاون را مایه مباهات و افتخار پرسنل این بانک توصیف کردند.

حسین ماهینی و سید جلال حسینی هر یک در دیدارهای جداگانه ضمن تقدیر و تشکر از مشتری مداری و مهمان نوازی پرسنل بانک توسعه تعاون، این دیدار را خاطره انگیز و به یادماندنی دانستند.

علیرضا بیرانوند (دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان) به جمع مشتریان بانک توسعه تعاون پیوست

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان نامدار و پرآوازه تیم ملی ایران و بهترین دروازه‌بان حال حاضر آسیا با حضور در دفتر محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران، با افتتاح سپرده در شعبه ملاصدرا تهران و با سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری توسعه تعاون (صبا)، بانک توسعه تعاون را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرد.

بنابراین گزارش، محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران در ابتدای این نشست با تشریح عملکرد درخشان بانک توسعه تعاون در عرصه ارائه خدمات بانکی و اعتباری در فعالیت‌های اقتصادی-اجتماعی، تعاونی‌ها و حمایت از تولید و اشتغال، میزان سودآوری صندوق سرمایه‌گذاری صبا در طول ماه‌های گذشته را جذاب و قابل‌توجه توصیف کرد و درعین‌حال افزود: با توجه به ماهیت سرمایه‌گذاری و بورسی که این صندوق دارد، سرمایه و منابع ذخیره شده در صندوق توسط کارشناسان بانک و همچنین تیم‌های مجرب مستقر در کارگزاری معتبر صبا تأمین، از طریق سبدی از سهام شرکت‌های بورسی، در مسیر توسعه اقتصادی، کمک به تولید، اشتغال و کسب‌وکارهای داخل کشور مصرف خواهد شد و درواقع کمک به تحقق شعار جهش تولید خواهد بود.

علی‌رضا بیرانوند پس از شنیدن اظهارات و توضیحات محمد شیخ حسینی مدیر شعب استان تهران، ضمن قدردانی از میزبانی گرم و صمیمی بانک توسعه تعاون از وی و توضیحات خوب و جامع مدیر شعب استان تهران و روسای شعب مربوطه، بانک توسعه تعاون را یکی از خوش‌نام‌ترین بانک‌های ایرانی توصیف کرد و هدف از سرمایه‌گذاری در بانک توسعه تعاون و صندوق صبا را سرمایه‌گذاری مطمئن، رونق بورس، کمک به تولید داخل و کسب سود دانست و افزود، تجربه و احساس خوبی از مراجعه به بانک توسعه تعاون دارم و خاطره حضور در جمع گرم و صمیمی شما را فراموش نخواهم کرد.

بهار سرآغاز کار و تولید است

پیام نوروزی محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران

يا مقلب القلوب و الابصار  ، يا مدبر الليل و النهار ،  يا محول الحول و الاحوال ، حول حالنا الي احسن الحال

با سلام و صلوات به پیشگاه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عج) و درود به روح پرفتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، سلام و درود به ارواح طیبه شهدای گرانقدر اسلام و با آرزوی سلامتی و طول عمر ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی  امام خامنه ای

نوروز باستانی ترنمی از زیبایی و تازگی، تجلی‌گر حال و احوالی نو، بیدار کننده دل های خداجو و سرآغازی بر تمام امور است. خداوند متعال را شاکریم که بار دیگر توفیق حلاوت حلول سالی دیگر را بر ما ارزانی داشت تا با تدبر و تعقل بر آنچه که گذراندیم، در سایه کرامتش دل به تلاشی افزون برای عزت، سربلندی و کامیابی ببندیم. فرا رسیدن سال نو اگرچه پایانی است بر یک سال تلاش صادقانه تمام دلسوزان ایران عزیز، در عین حال سرآغازی است بر  کار و کوشش در جهت رسیدن به هدف والای ((جهش تولید)).

آری!

در این سال که مردم ایران عزیز همانند بسیاری از مردم دیگر نقاط جهان با چالش بزرگ و مرگبار ویروس کرونا مواجه شده اند، با وجود متحمل شدن خسارت های جانی و مالی و بروز مشکلات فراوان در معیشت و زندگی اجتماعی، برآنیم در سایه توجهات امام عصر(عج) و منویات مقام معظم رهبری کلیه برنامه ها و اقدامات خود را حول محور شعار ((جهش تولید)) قرار دهیم تا انشاالله در پایان سال ۱۳۹۹ شاهد برگ زرین و افتخارآمیز دیگری در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

محمد شیخ حسینی – فروردین ۱۳۹۹

dfe767e5248ed930cc6ca8cd93ffbd1d donoghte.com

محمد شیخ حسینی

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران

مهندس محمد شیخ حسینی از مدیران جوان و موفق نظام بانکی کشور است که در طول یک دهه گذشته با به عهده گرفتن مسئولیت هایی نظیر مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان خوزستان، مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان چهارمحال و بختیاری و مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اصفهان، کارنامه و عملکرد درخشانی از خود بجای گذاشته و اکنون به عنوان مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران، در پیشانی بازار پولی و مالی کشور حضور موثر دارد.

وام دانشجویان دکتری با سرعت و دقت پرداخت می‌شود

وام دانشجویان دکتری ؛ محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران و عباس قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان بر ضرورت روان سازی فرایند اعطا وام دانشجویان دکتری با عاملیت بانک توسعه تعاون تاکید کردند.

نشست هم اندیشی مدیریت شعب استان تهران و قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با هدف تسهیل فرایند اعطاء وام دانشجویان دکتری با عاملیت بانک توسعه تعاون در محل این صندوق برگزار شد.

در این نشست که کارشناسان اعتباری مدیریت شعب و کلیه شعب بانک توسعه تعاون استان تهران و کارشناسان صندوق رفاه کلیه مراکز دانشگاهی مقطع دکتری استان تهران، شامل دانشگاه های الزهرا، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، تربیت مدرس، تهران، صنعتی امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، شهید بهشتی، علم و صنعت و خوارزمی نیز حضور داشتند، عباس قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به خواسته های به حق دانشجویان به عنوان جامعه هدف صندوق گفت: در حال حاضر صد هزار فارغ التحصیل دوره دکتری و تقریبا به همین میزان دانشجوی دوره دکتری داریم که بعضا در تامین نیازها و ملزومات اولیه خود نیز دچار مشکل هستند؛ بنابراین همه ما موظف هستیم خدمات مالی مورد نظر را به بهترین شکل ممکن به این افراد که فرهیختگان جامعه هستند ارائه کنیم.

قنبری با یادآوری این نکته که صندوق رفاه ۲۱ نوع وام دانشجویی پرداخت می کند، وام دکتری را موردی خاص توصیف کرد و گفت: با توجه به مورد خاص وام دکتری و حفظ شان و جایگاه این عزیزان طی امضاء تفاهم نامه ای مستقل، عاملیت پرداخت این وام به بانک توسعه تعاون واگذار شده است و انتظار ما این است که دانشجویان دکتری پس از مراجعه به این بانک با جذابیت ها و تفاوت های استانداردی قابل توجهی نسبت به قبل مواجه باشند و شان و جایگاه آنان حفظ شود.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با تاکید بر لزوم رعایت وحدت رویه و اجرای دستورالعمل اعطای وام دکتری، از سوی دیگر خواستار تعامل و صبوری دانشجویان شد و خطاب به آنان گفت: بانک توسعه تعاون و صندوق رفاه دانشجویان در کنار یکدیگر با تعاملی همه جانبه، هماهنگ و سازنده خواستار اجرای این طرح به بهترین شکل ممکن هستند.

در ادامه این نشست محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران با اشاره به جامعه هدف فرهیخته این تفاهمنامه یعنی دانشجویان مقطع دکتری و بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک دولتی و مشتری محور، هدف اصلی این طرح را ارائه خدمت به دانشجویان دانست و تصریح کرد: با توجه به کارمزد اندک این تسهیلات، سودآوری و کسب منافع برای بانک اولویت نخواهد داشت.

محمد شیخ حسینی با اشاره به تاکیدات جناب آقای مهدیان مدیرعامل محترم بانک توسعه تعاون مبنی بر اجرای دقیق تفاهمنامه و ضرورت جلب رضایت مندی دانشجویان دکتری تصریح کرد: در این نشست مسولان تسهیلات کلیه شعب استان تهران را دعوت به حضور کرده ایم تا ابهامات احتمالی رفع شود و و در خصوص اجرای بی نقص و آسان دستورالعمل مربوطه بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

شیخ حسینی خطاب به کارکنان شعب بانک مطبوع خود گفت: دانشجویانی که برای دریافت وام به بانک مراجعه می کنند، در درجه نخست مشتریان بانک هستند و از آنجایی که آنان بخشی از اقشار فرهیخته و با تحصیلات عالیه کشور را تشکیل می دهند، ضرورت دارد با آنان برابر با مشتریان ویژه (VIP) رفتار شود که لازمه تحقق این امر، رعایت و اجرای کامل و دقیق دستورالعمل با تدبیر مناسب و داشتن سرعت عمل لازم است.  محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران با اشاره به انتقاد برخی از دانشجویان به فرایند و ضوابط اعطاء وام دکتری گفت: این افراد از نخبگان علمی کشور هستند و مدیریت زمان و داشتن سرعت عمل از نظر آنها اهمیت بسیاری دارد؛ بطوریکه تحمل پیچیدگی های قانونی و بروکراسی اداری را ندارند. بنابراین اگر بتوانیم در عین حال که قوانین و ضوابط را رعایت می کنیم کارها را باسرعت پیش ببریم، قطعا رضایت این عزیزان حاصل خواهد شد.

شیخ حسینی در خصوص نحوه اخذ مدارک ضامنین که یکی از مهمترین مراحل پرداخت تسهیلات بانکی محسوب می شود گفت: پیشنهاد می کنم در ابتدای کار تنها به یک ضامن بسنده کنید و هر گاه سقف مبلغ پرداختی ۱۵ میلیون تومان تکمیل شد، پرداخت مابقی مبلغ وام، به ارائه مدارک ضامن بعدی موکول شود چرا که طبق ضوابط و دستورالعمل موظف هستیم در ازای هر ۱۵ میلیون تومان یک ضامن ثبت کنیم.

وی همچنین داشتن نهایت همکاری با دانشجویان را ضروری دانست و با ذکر یک مثال تصریح کرد: ممکن است دانشجویی از طریق سایت به شعبه معرفی نشده باشد اما به شعبه مراجعه کند. در این وضعیت بهتر است افتتاح حساب دانشجوی محترم انجام شود و مدارک مربوطه نیز به طور کامل اخذ شود اما پرداخت وام ایشان منوط به معرفی ایشان از طریق سایت خواهد بود.

در بخش پایانی این نشست مدیران دو طرف تفاهمنامه، مسولان صندوق رفاه دانشجویان و مسولان تسهیلات شعب بانک توسعه تعاون با طرح سوالات و ابهامات موجود، در خصوص یافتن راهکارهای عملی تبادل نظر کردند و به کلیه سوالات حاضرین پاسخ داده شد.

اولویت نخست بانک توسعه تعاون انتفاع و کسب سود نیست

شعبه خیام تهران و باجه ارزی شعبه هتل فردوسی تهران به صورت نمادین به نمایندگی از شعب ملاصدرا، سعادت آباد، شهید بهشتی، آیت اله کاشانی و تهرانپارس در آستانه عید غدیر و هفته تعاون با حضور حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم بانک توسعه تعاون، جناب آقای میرزاخانی مدیر محترم امور شعب، جناب آقای قائد مدیر محترم امور بین الملل، جناب آقای کمرئی مدیر محترم حوزه مدیرعامل و روابط عمومی،   و جمعی از کسبه و معتمدین منطقه بازار افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون با تأکید بر انتفاعی نبودن فلسفه تأسیس بانک توسعه تعاون، این بانک را جوان و پرانرژی توصیف کرد و با اشاره به گفته‌های یکی از مشتریان حاضر در شعبه مبنی بر خوش‌خلقی کارکنان شعب بانک توسعه تعاون دراین‌باره گفت: ازجمله انتظارات اصلی مشتریان بانک برخورد مناسب از سوی کارکنان و انجام سریع و با دقت کار آن‌ها می‌باشد.

مهدیان همچنین با تأکید بر جایگاه مکانی شعبه خیام و مجاورت آن با بازار تهران، ابراز امیدواری کرد: شاهد پیشرفت روزافزون این شعبه و ارائه خدمات بیش‌ازپیش به مشتریان باشیم.

همچنین مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون با تأکید بر ضرورت فعالیت بیش‌ازپیش بانک در حوزه خدمات ارزی، این حوزه را یکی از نیازهای اساسی مشتریان دانست و افزود: در استان تهران با توجه به حجم بالای واردات و صادرات کالاها و موقعیت مکانی مناسب شعبی نظیر هتل فردوسی، می‌توان سهم بیشتری از بازار خدمات ارزی را به خود اختصاص داد.

در ادامه محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران، به ارائه گزارشی در خصوص علت تغییر مکان شعبه سرچشمه به خیام و لزوم حضور جدی‌تر در منطقه بازار تهران پرداخت و مکان شعبه خیام را فرصتی ارزشمند برای ارائه خدمات بانکی ارزشمندتر به مشتریان و کسبه منطقه بازار دانست و در حضور مشتریان حاضر در مراسم به تبیین خدمات و امکانات بانک توسعه تعاون پرداخت.

شیخ حسینی دراین‌باره افزود: بانک‌ها به دودسته تجاری و تخصصی تقسیم می‌شوند؛ بانک‌های تجاری اصولاً به دنبال کسب سود هستند و سودآوری اولویت نخست آن‌ها است. بانک توسعه تعاون اما در زمره بانک‌های تخصصی قرار دارد و رسالت خود را ارائه خدمات و آسان‌سازی کار برای بخش تخصصی تعاون و سایر فعلان بخش خصوصی می‌داند؛ بنابراین کسب سود در اولویت‌های بعدی آن قرارگرفته است.

گفتنی است در این مراسم مدیران امور بین‌الملل، مهندسی –پشتیبانی، روابط عمومی و حوزه مدیریت و مدیر شعب استان تهران حضور داشتند، در پایان باجه ارزی شعبه فردوسی با ثبت یک سفارش به‌طور رسمی آغاز به کار کرد.

 

کسب رتبه دوم عملکرد فضای عمومی توسط مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان تهران

در ارزیابی صورت گرفته توسط اداره کل دفتر مدیریت عملکرد و همچنین اداره کل امور استان های این وزارتخانه، ۴۵ شاخص از جمله رعایت قوانین و شعونات اداری و اخلاقی، رضایت مندی مردم و مشتریان، اقدامات انجام شده در خصوص سلامت اداری و رفع گلوگاه های فسادخیز، نشست تعاملی با همکاران، میزان تحقق کار گروهی، افزایش آگاهی و اطلاعرسانی کارکنان، صرفه جویی و اقدامات اصلاحی، ارزیابی شاخص های عملکردی، تعامل با سایر دستگاه های اجرایی و سایر شاخص های مورد نظر آن مرجع مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش اداره کل دفتر مدیریت عملکرد و امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ بر اساس این ارزیابی بانک توسعه تعاون استان تهران با کسب امتیاز ۷/۸۶ در جایگاه دوم این رتبه بندی قرار گرفته است.

محمد شیخ حسینی کسب این موفقیت را نتیجه تلاش و کوشش کلیه همکاران شعب و مدیریت شعب استان تعاون در بستر برنامه ریزی و تصمیم گیری صحیح و به موقع دانست و افزود، ما هنوز بهترین نیستم بلکه در مسیر بهترین شدن قرار داریم.