اجرای بانکداری اسلامی رویکرد اصلی بانک توسعه تعاون است

مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران در بازدید از ایکنا:

اجرای بانکداری اسلامی رویکرد اصلی بانک توسعه تعاون است

گروه اقتصاد خبرگزاری ایکنا: شیخ‌حسینی به فعالیت بانک توسعه تعاون در عرصه بانکداری اسلامی اشاره کرد و گفت: رویکرد اصلی این بانک، اجرای بانکداری اسلامی بوده و هست؛ چراکه یکی از معضلات نظام بانکی ما، علی رغم وجود قوانین خوب، اجرای نادرست بانکداری اسلامی است.

777522 823

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، محمد شیخ حسینی، مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران، عصر امروز دوشنبه ۹ بهمن ۹۶ از بخش‌های مختلف سازمان قرآنی دانشگاهیان، مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی و خبرگزاری ایکنا بازدید کرد.
وی در جریان این بازدید با بخش‌های مختلف سازمان قرآنی دانشگاهیان، مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی و خبرگزاری ایکنا آشنا شد و از نزدیک در جریان تولید خبر در این خبرگزاری قرار گرفت.
شیخ حسینی در دیدار با رحیم خاکی، سرپرست مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی به بیان نکاتی درباره شکل‌گیری بانک توسعه تعاون پرداخت و گفت: این بانک در ابتدا به صورت صندوق تعاون که در سال ۱۳۷۱ تشکیل شده بود فعالیت می‌کرد. این صندوق، دولتی و وابسته به وزارت تعاون بود و صرفا هم تسهیلات اعتباری به تعاونی‌ها پرداخت می‌کرد.
وی ادامه داد: در این مدت، مباحث زیادی درباره ادغام یا انحلال این صندوق با بانک توسعه تعاون مطرح شده است اما همواره در همه دولت‌ها، رهبر معظم انقلاب، حامی اصلی بخش تعاون بوده‌اند.
شیخ حسینی اظهار کرد: ماهیت اصل ۴۴ قانون اساسی، حمایت از بخش غیردولتی است و یکی از اهداف اصلی بخش تعاون، جلوگیری از تمرکز ثروت در اختیار افراد خاص، حمایت از حضور مردم در اقتصاد و کناره‌گیری دولت در اقتصاد است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران یادآور شد: تشکیل بانک توسعه تعاون، هم خواست تعاونگران و از مطالبات آنها و همچنین مورد نظر مقام معظم رهبری بوده است. این بانک با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۸۸ به واسطه بند (ب) سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی تشکیل شد و یکسال طول کشید که خود را با شرایط بانک مرکزی وفق بدهد.
وی تأکید کرد: بانک توسعه تعاون دارای ۴۰۰ شعبه و ۶۰ باجه در سراسر کشور است که ۳۱ شعبه و ۵ باجه آن مربوط به استان تهران است. فعالیت این بانک دارای شفافیت، رعایت ضوابط بانک مرکزی و همچنین موفق در عرصه بانکداری الکترونیک است.
شیخ‌حسینی به فعالیت این بانک در عرصه بانکداری اسلامی اشاره کرد و گفت: رویکرد اصلی بانک توسعه تعاون، اجرای بانکداری اسلامی بوده و هست؛ چراکه یکی از معضلات نظام بانکی ما، علی‌رغم وجود قوانین خوب، اجرای نادرست بانکداری اسلامی است.

اجرای بانکداری اسلامی رویکرد اصلی بانک توسعه تعاون است
همچنین در این جلسه، رحیم خاکی، سرپرست مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی به بیان نکاتی درباره فعالیت‌ها و اقدامات این مرکز پرداخت و گفت: یکی از فعالیت‌های اصلی ما حمایت از ایده‌های دینی و قرآنی در راستای تجاری‌سازی آنهاست. در رویداد استارتاپی اخیر که با همکاری صندوق نوآوری ریاست جمهوری برگزار کردیم، تیم‌های بسیار قوی حضور داشتند که هرکدام از آنها می‌توانند اقداماتی در راستای رسیدن به محصول انجام دهند و لذا ما از امکان همکاری با بانک توسعه تعاون استقبال می‌کنیم.
یادآور شد: بخش مهمی از فعالیت استارتاپ‌ها مربوط به تأمین مالی آنهاست اما این تأمین مالی باید توسط بانک‎های اسلامی و غیرربوی صورت گیرد.

لینک خبر:

yon.ir/shikna

حضور محمد شیخ حسینی در نمایشگاه کتاب شهرستان پاکدشت (اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاکدشت)

جناب آقای محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران مهمان امروز نمایشگاه بزرگ کتاب شهرستان پاکدشت بود .

پاکدشت روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

در ششمین روز نمایشگاه کتاب استان تهران که به میزبانی پاکدشت در حال فعالیت است صبح امروز میزبان شیخ حسینی سرپرست شعب کل استان تهران بانک توسعه تعاون و هیئت همراه ایشان بود .

شایان ذکر است بانک توسعه تعاون شعبه پاکدشت به عنوان حامی نمایشگاه بزرگ کتاب استان تهران با همکاری و همراهی مستمر درهرچه با شکوهتر برگزار شدن این رویداد مهم استانی سهم به سزایی راداشته و نقش عمده ای را ایفاد نموده است .

از جمله خدماتی که این بانک در نمایشگاه رائه داده است تخفیف ٢٠در صدی با ارائه اوراق بهادار به بازدید کنندگاه جدای از تخفیف ناشران در نمایشگاه است که با پرداخت هر ٤٠هزار ریال یک برگه بن ٥٠هزارریالی خرید کتاب دریافت می نمایند .

شیخ حسینی پس از بازدید از غرفه بانک توسعه تعاون و همچنین نمایشگاه کتاب دیداری نیز با حمید محسن وند دبیر نمایشگاه  و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داشت که دراین دیدار رایزنی در خصوص همکاری های آتی این دو اداره و حمایت این بانک به عنوان حامی فرهنگ و هنر صورت گرفت .

حسن ختام محسن وند و شیخ حسینی از خدمات و همکاریهای شایسته فلاحی رئیس بانک توسعه تعاون شهرستان پاکدست تقدیر و تشکر نمودند. .

لینک خبر

محمد شیخ حسینی مدیر شعب استان برتر بانک توسعه تعاون شد (وبسایت بانک توسعه تعاون)

محمد شیخ حسینی مدیر شعب استان برتر بانک توسعه تعاون شد. در کارگاه آموزشی مدیران صف و ستاد از مدیران ستادی، روسای شعب برتر و شعب برتراستان‌ها و همچنین بازنشستگان بانک توسعه تعاون تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است براین اساس از هادی کمرئی مدیرامور شعب، رسول ارجمند مدیرامور منابع انسانی و محسن ابراهیمی مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد.

همچنین از روسای ادارات شعب برتر شامل محمد شیخ حسینی مدیر شعب استان تهران، هادی بختیار مدیر شعب استان فارس، مسعود کسانی مدیر شعب استان کردستان، احمد محمدی مدیر شعب استان خراسان رضوی، محمدرضا ریگی مدیر شعب استان سیستان و بلوچستان به دلیل افزایش شاخصه‌ای عملکردی تجلیل شد.

شایان‌ذکر است در این نشست از روسای شعب برتر نیز شامل حسن سمیعی دارنجانی شهید چمران شیراز، مریم سلیم پور شعبه شهید رجایی تهران، ابوالفضل صیادی شعبه شهید بهشتی تهران، محمدحسن رزاقی شعبه توحید تهران، حمید مصباح زالی شعبه مرکزی تبریز، سعید بختیاری جاوید شعبه ایران‌خودرو، اکبر بیگی هرچگانی شعبه آیت اله کاشانی چهارمحال و بختیاری، مرتضی کریمی ثمریان شعبه رزن، مجید ابراهیمی شعبه رفسنجان، منصور چابوک شعبه شهر قدس تجلیل به عمل آمد.

لینک خبر

محمد شیخ حسینی: بانک توسعه تعاون سیاست حمایتی را دنبال می کند (ایمنا)

محمد شیخ حسینی در گفتگو با خبرنگار ایمنا در کاشان، همچنین از کاهش ۴۰ درصدی مطالبات غیر جاری و رشد ۳۰۰ درصدی پرداخت تسهیلات این بانک خبر داد.
وی اذعان داشت: این نرخ منابع، مطالبات غیرجاری و پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون استان اصفهان مربوط به کمتر از سه گذشته است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اصفهان، با اشاره به کسب رتبه نخست کشوری بانک توسعه تعاون استان اصفهان در خصوص ارزیابی شاخص های عملکردی در سال جاری و گذشته افزود: بانک توسعه تعاون استان اصفهان توانست این رتبه را طی دو سال متوالی در بین بانک های کشور کسب و از دست مدیر عامل و رییس هیات مدیره لوح تقدیر دریافت کند.
شیخ حسینی اذعان داشت: نسبت مطالبات غیر جاری، سر رسید گذشته، معوق و مشکوک الوصول یکی از شاخص های ارزیابی عملکردی این بانک در کسب رتبه نخست است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اصفهان تصریح کرد: نسبت مطالبات غیر جاری بانک توسعه تعاون استان اصفهان نیز در حال حاضر ۲ درصد است که از استاندارد جهانی آن نیز پایین تر است.
شیخ حسینی، انتخاب و معرفی شعبه فیض بانک توسعه تعاون استان اصفهان در سال گذشته بر اساس شاخص های عملکردی بانک مرکزی به عنوان بهترین شعبه بانکی در کشور را یادآورشد و گفت: این شعبه با کسب این عملکرد از رییس کل بانک مرکزی لوح تقدیر دریافت کرد.
وی، تعداد شعبات بانک توسعه تعاون در استان اصفهان را ۲۹ شعبه و پنج بانک در این استان خاطر نشان کرد و گفت: تمام شهرستان های این استان دارای شعبه بانک توسعه تعاون است.
به گفته وی، شهرستان کاشان نیز با ۲ شعبه از شعب فعال و خوب استان و کشور است که انواع خدمات مالی و اعتباری را به اقشار مختلف مردم به ویژه تعاونگران ارائه می کند.
این مسوول، سیاست حمایتی بانک توسعه تعاون را تاکید کرد و گفت: این بانک یک بانک توسعه ای است که حمایت اقتصادی و اجتماعی از تعاونی ها، تعاونگران و فعالان اقتصادی را دنبال می کند./

لینک خبر

تسهیلات بانک توسعه تعاون در استان چهارمحال وبختیاری (دنیای اقتصاد)

دنیای اقتصاد- چهارمحال و بختیاری- غفاری: رییس اداره شعب بانک توسعه تعاون در استان چهارمحال و بختیاری گفت:
طی فعالیت این بانک درسال ۱۳۸۹ تاپایان تیرماه سال جاری افزون بر شصت و هشت میلیارد ریال تسهیلات اعتباری پرداخت شده است.
محمد شیخ حسینی در این رابطه افزود: این میزان تسهیلات پس از بررسی وکارشناسی تعداد یک هزار وصدوچهل وشش پرونده به تعاونگران در بخش‌ها وزیر بخش‌های مختلف اقتصادی اعطاشده است. وی با اشاره به سهم هریک از بخش‌های مختلف اقتصادی از رقم پرداختی فوق گفت: سهم بخش کشاورزی از تعداد۳۸۸ پرونده بیش از ۲۲ میلیارد ریال سهم بخش صنعت و معدن باتعداد ۵۱ پرونده افزون بر۹/۴ میلیارد ریال وسهم بخش مسکن و عمران از تعداد ۱۴۲پرونده اقتصادی بالغ بر۷/۱۲ میلیارد ریال است.

محمد شیخ حسینی: تعاون در کشور هنوز شکل سنتی دارد (خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شیخ حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعاون یکی از بخش های سه گانه اقتصاد در سال های اخیر است.

وی با اشاره به اینکه با فروپاشی شوروی اقتصاد سرمایه داری از جهان رخت بربست و جای آن اقتصاد مردم محور و تعاونی جایگزین شد، تصریح کرد: تعاون در کشور هنوز شکل سنتی دارد و این در حالی است که هنوز جایگاه رسمی و واقعی در سطح ایران نیافته است.

رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون استان اصفهان خاطرنشان کرد: دولتی بودن اقتصاد کشور، توسعه نیافتگی فرهنگ تعاون در ایران، مشکلات مدیریتی در تعاون و محدودیت در سرمایه گذاری در تعاون از مشکلات و چالش هایی است که با آن روبروایم.

وی گفت: به منظور برون رفت از وضعیت فعلی با تکیه بر فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی آموزش‌های پایه ای در این راستا ارائه، تعاونی های دانش بنیان ایجاد و اجرای کامل بند ” ب” سیاست کامل اصل ۴۴ قانون اساسی پیگیری شود.

شیخ حسینی بانک توسعه تعاون را یک بانک تخصصی و حامی از تعاونی ها و اتحادیه ها نام برد و اضافه کرد: با توجه به سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی بخش تعاون سهم ۲۵ درصدی از اقتصاد پویا را دارد.

وی با اعلام اینکه بانک توسعه تنها بانک دولتی است که به بخش غیر دولتی با اولویت تعاونی ها تسهیلات اعتباری اعطا می کند، افزود: توجه به تعاون باید در دستور کار و سرلوحه مسئولان نظام و تمام دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون استان اصفهان به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی نیاز به احیای مجدد و تلاش جدی در راستای اقتصاد تعاونی داریم.

کسب رتبه اول کشوری به بانک توسعه تعاون اصفهان

وی ادامه داد: عملکرد بانک توسعه تعاون در شاخص های ارزیابی رتبه اول کشوری را بدست آورده است.

شیخ حسینی افزود: تقدیر از ۳۸ اتحادیه و شرکت تعاونی ، برگزاری نخستین المپیاد ورزشی کارکنان بانک توسعه تعاون کشور از جمله برنامه های بانک توسعه در هفته گرامیداشت تعاون است.

وی اظهار داشت: در سطح استان اصفهان ۲۸ شعبه و پنج باجه به منظور انواع خدمات بانکی و اعتباری به تعاونگران و تلاشگران عرصه اقتصاد تعاونی ،بخش خصوصی و آحاد مردم در بخش های مختلف اقتصادی ( صنعت، معدن، کشاورزی، مسکن، خدمات و بازرگانی) فعالیت می کنند.

وی گفت: منابع (سپرده‌ها) شعب بانک توسعه تعاون استان اصفهان در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ به میزان ۳۰ درصد در سال ۹۲ منتهی به هفته تعاون نسبت به سال ۹۱ به میزان ۶۵ درصد و در سال ۹۳ نسبت به سال گذشته به میزان ۸۸ درصد رشد یافته است.

شیخ حسینی اعلام کرد: بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات در سال جاری در برخی از بخش ها مانند صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و خدمات نسبت به دو سال گذشته از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بود.

لینک خبر

اولویت نخست بانک توسعه تعاون انتفاع و کسب سود نیست

شعبه خیام تهران و باجه ارزی شعبه هتل فردوسی تهران به صورت نمادین به نمایندگی از شعب ملاصدرا، سعادت آباد، شهید بهشتی، آیت اله کاشانی و تهرانپارس در آستانه عید غدیر و هفته تعاون با حضور حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم بانک توسعه تعاون، جناب آقای میرزاخانی مدیر محترم امور شعب، جناب آقای قائد مدیر محترم امور بین الملل، جناب آقای کمرئی مدیر محترم حوزه مدیرعامل و روابط عمومی،   و جمعی از کسبه و معتمدین منطقه بازار افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون با تأکید بر انتفاعی نبودن فلسفه تأسیس بانک توسعه تعاون، این بانک را جوان و پرانرژی توصیف کرد و با اشاره به گفته‌های یکی از مشتریان حاضر در شعبه مبنی بر خوش‌خلقی کارکنان شعب بانک توسعه تعاون دراین‌باره گفت: ازجمله انتظارات اصلی مشتریان بانک برخورد مناسب از سوی کارکنان و انجام سریع و با دقت کار آن‌ها می‌باشد.

مهدیان همچنین با تأکید بر جایگاه مکانی شعبه خیام و مجاورت آن با بازار تهران، ابراز امیدواری کرد: شاهد پیشرفت روزافزون این شعبه و ارائه خدمات بیش‌ازپیش به مشتریان باشیم.

همچنین مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون با تأکید بر ضرورت فعالیت بیش‌ازپیش بانک در حوزه خدمات ارزی، این حوزه را یکی از نیازهای اساسی مشتریان دانست و افزود: در استان تهران با توجه به حجم بالای واردات و صادرات کالاها و موقعیت مکانی مناسب شعبی نظیر هتل فردوسی، می‌توان سهم بیشتری از بازار خدمات ارزی را به خود اختصاص داد.

در ادامه محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران، به ارائه گزارشی در خصوص علت تغییر مکان شعبه سرچشمه به خیام و لزوم حضور جدی‌تر در منطقه بازار تهران پرداخت و مکان شعبه خیام را فرصتی ارزشمند برای ارائه خدمات بانکی ارزشمندتر به مشتریان و کسبه منطقه بازار دانست و در حضور مشتریان حاضر در مراسم به تبیین خدمات و امکانات بانک توسعه تعاون پرداخت.

شیخ حسینی دراین‌باره افزود: بانک‌ها به دودسته تجاری و تخصصی تقسیم می‌شوند؛ بانک‌های تجاری اصولاً به دنبال کسب سود هستند و سودآوری اولویت نخست آن‌ها است. بانک توسعه تعاون اما در زمره بانک‌های تخصصی قرار دارد و رسالت خود را ارائه خدمات و آسان‌سازی کار برای بخش تخصصی تعاون و سایر فعلان بخش خصوصی می‌داند؛ بنابراین کسب سود در اولویت‌های بعدی آن قرارگرفته است.

گفتنی است در این مراسم مدیران امور بین‌الملل، مهندسی –پشتیبانی، روابط عمومی و حوزه مدیریت و مدیر شعب استان تهران حضور داشتند، در پایان باجه ارزی شعبه فردوسی با ثبت یک سفارش به‌طور رسمی آغاز به کار کرد.