محمد شیخ حسینی به عنوان عضو اصلی هیات تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان منصوب شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور حکمی محمد شیخ حسینی، مدیر عامل بانک توسعه تعاون را به عنوان عضو اصلی هیات تجدید نظر شماره چهار رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان منصوب کرد.

در بخشی از حکم صولت مرتضوی آمده است، انتظار می رود ضمن کاربست روش های علمی به منظور انجام اصلاحات ساختاری، نسبت به شناسایی و رفع زمینه های تخلف و نیز رسیدگی عادلانه به تخلفات اداری اقدام نموده و در انجام امور جاری هیات ،ضمن هماهنگی با نماینده ماده ۳۴ آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری و دبیرخانه مربوطه اهتمام لازم را به عمل آورید.


بر اساس حکم صادره ، شیخ حسینی به مدت سه سال عضو هیات تجدیدنظر شماره چهار رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان شده است.

نقش بانک توسعه تعاون در احیا و بهسازی بافت‌ فرسوده تهران

تفاهم نامه مشترک شهرداری تهران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با محوریت تعاونی‌ها از طریق تشکیل تعاونی ها برای نوسازی بافت فرسوده با نقش آفرینی بانک توسعه تعاون منعقد گردید.

صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین این وزارتخانه و شهرداری تهران اظهار داشت: هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه توسعه‌ بخش تعاون است. طبق هدفگذاری، ۲۵ درصد از اقتصاد کشور باید مشمول بخش تعاون شود و این تفاهم‌نامه برای تشکیل تعاونی‌های مسکن در محلات کم‌برخوردار و بافت‌های فرسوده و ناکارآمد کلانشهر تهران است که حدود ۳۵۴ محله مشمول این طرح می‌شوند و به این منظور ۳۵۴ شرکت تعاونی تشکیل خواهد شد.
وی تاکید کرد: بحث نوسازی و تغییر کاربری و تراکم و معابر بر عهده شهرداری تهران است و تسهیلات لازم نیز از طریق منابع نهضت ملی مسکن و از سوی بانک توسعه تعاون و سایر بانکها تامین خواهد شد و پیش‌بینی اولیه احداث حدود ۵هزار واحد است .
مرتضوی در خصوص آورده‌ی مردم برای این طرح گفت: متقاضیان علاوه بر آورده نقدی خود به صورت مرحله ای از تسهیلات ۴۵۰۰ میلیون ریالی بهره مند می شوند.
علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم انعقاد این تفاهم نامه گفت: نوع فعالیت و اقداماتی که در مدیریت شهری انجام می شود پیوستگی های جدی با این وزارتخانه دارد . در حوزه آسیب های اجتماعی همکاری نزدیکی با بهزیستی وجود دارد یا در بحث اشتغال و مشاغل خانگی و سایر مواردی که می توان بستر سازی کرد، این وزراتخانه می تواند کمک کند.
در این مراسم مهدی مسکنی معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون و حمید رضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز حضور داشتند.

تعاون راهکاری برای پیشبرد برنامه های اقتصادی دولت است

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام داشت این اراده در بخش تعاون وجود دارد که سهم عمده‌ای از پیشبرد برنامه‌های دولت در حوزه اشتغال و مسکن را به عهده بگیرد.

مهدی مسکنی معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست شورای علمی اندیشکده تعاون اظهار داشت: این اراده در بخش تعاون وجود دارد که سهم عمده‌ای از پیشبرد برنامه‌های دولت در حوزه اشتغال و مسکن را به عهده بگیرد.
وی افزود: چنانچه بخش تعاون در برنامه‌های دولت از جمله ساخت واحدهای مسکونی برای اقشار کم‌برخوردار و ایجاد اشتغال برای جوانان و متقاضیان شغل، سهم مهمی را بر عهده گرفته و به اجرا درآورد، کارنامه مطلوبی برای تعاون قابل تصور است.
وی افزود: فعالیت برخی تعاونی‌ها که در اجرای پروژه‌های مهم ملی و استانی ایفای نقش نموده‌اند و الگوهایی که در نحوه فعالیت و جذب مشارکت مردمی بکار گرفته شده است مورد بررسی قرار گرفته است و معاونت تعاون به صورت پایلوت، با این تعاونی‌ها در ارتباط است.
مسکنی تاکید کرد: روش‌های تامین مالی مختلفی برای بخش تعاون وجود دارد و ابزارهای متفاوت برای حل این مساله بخش تعاون ارائه شده است و حل یکی از چالش‌های جدی بخش تعاون مساله تامین مالی آنهاست.
وی تصریح کرد: ضروری است یک مدل درون‌زا از بخش تعاون در راستای حل این مشکل طراحی گردد و نسبت به حل این چالش اقدامات قانونی و اجرایی لحاظ گردد.

مدل‌های نوین فعالیت تعاونی‌ها بر پایه اصالت تعاون
محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون سرپرست بانک توسعه تعاون در این جلسه گفت: شایسته است مدل‌های نوین فعالیت تعاونی‌ها بر پایه اصالت تعاون ارائه شود
گسترش فرهنگ تعاون و تقویت تعاونی‌ها نقش مهمی در توانمندسازی افراد در نواحی مختلف کشور دارد و اعتقاد به تعاون و توجه به کارکرد تعاون جهت تامین نیاز فعالین و تعاونگران حائز اهمیت است.
وی افزود: تعاون بار معنایی ویژه‌ای دارد و در شرایطی که اکثر اقتصادها با محوریت سرمایه به پیش رفته‌اند، در فرهنگ تعاون، توجه به سرمایه انسانی و بسط اقتصاد انسان محور جایگاهی ویژه دارد.
شیخ حسینی خاطر نشان کرد: دستیابی تعاون به سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد ملی بسیار مهم است و تدابیر و تلاش‌ها و راهکارهای متنوعی برای مدل‌سازی نوین فعالیت تعاونی‌ها در حال انجام است و اندیشمندان و دانشمندان نظرات ارزشمندی در این رابطه ارائه داده‌اند.
سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: بر این اعتقاد هستم که در بسط مدل‌ها و ارائه روش‌های نوین، حفظ اصالت و فرهنگ تعاون بسیار مهم است و شایسته است مدل‌ها با رعایت اصول ارزشمند تعاون و مستقل از مدل‌های شبه سرمایه‌داری ارائه شوند.
شیخ حسینی گفت: در مدل‌های ارائه شده مباحث متنوعی درباره سهامدار عضو، سهامدار غیر عضو، نحوه اخذ تصمیمات، نظارت، حسابداری و مدل تامین مالی ارائه گردیده است و صاحب نظران نظرات و پیشنهاهای خود را در این رابطه‌ها مطرح نموده و دستاوردهای مناسب عملی از این مباحث قابل تصور است.
سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: پیشنهادها و ایده‌های متنوعی برای گسترش محصولات بانکداری اسلامی ارائه می‌شود که بخش طراحی و توسعه محصول بانک با صاحب‌نظران و ایده‌پردازان در ارتباط است و محصولات بر مبنای فقهی و مطابق قواعد بانک مرکزی قابلیت طراحی و اجرا می‌یابند.
در این جلسه مسعود عالمی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و رییس موسسه تحقیقات جمعیت کشور، حجت‌الاسلام احمدعلی یوسفی رییس مرکز راهبردی اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه قم، ، ذوالفقارزاده عضو هیات علمی دانشگاه تهران، جمال رحیمیان معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی به عنوان اعضای شورای علمی اندیشکده تعاون، محمد رضا رضایی نژاد مدیر عامل تعاونی پیشگامان کویر، سید معین هاشمی مدیر کل دفتر توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی‏، شهرام بخشا رییس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حمید بختیاری معاون طراحی و توسعه محصول اداره کل هوش کسب و کار و توسعه محصول بانک توسعه تعاون و رائیجی رییس اندیشکده تعاون نیز مطالب تخصصی مطرح نمودند.

گزارش تصویری مراسم تقدیر از کارآفرینان استان تهران

در این رویداد صولت مرتضوی معاون اجرایی رییس جمهور، محسن منصوری استاندار تهران، محمود کریمی بیراوند معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد مهدی برادران خلخالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و ویس کرمی رییس اداره کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز حضور داشتند.