دکتر رسولی نژاد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: مجلس حامی مدیران جوان و توانمندی مثل شیخ حسینی است

IMG 20220525 WA0076

دکتر رسولی نژاد درباره انتصاب مدیری جوان از بدنه بانک توسعه تعاون گفت: آقای شیخ حسینی را سال هاست که می شناسم. وی مراحل مدیریتی را به صورت پلکانی طی کرده است و شناخت و اشراف خوبی نسبت به بانک توسعه تعاون دارد. قطعا آینده درخشانی برای بانک توسعه تعاون با حضور این دست مدیران قابل تصور است . مجلس حامی مدیران جوان و توانمندی مثل شیخ حسینی است .

سید احمد رسولی نژاد با بیان اینکه بانک توسعه تعاون یک بانک ویژه است، گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به بخش تعاون،دردولت های نهم و دهم تعداد تعاونی ها مخصوصا تعاونی های تولیدی ،خدماتی و توزیعی بیش از دوبرابر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تا قبل از سال ۱۳۸۴ بخش تعاون در کشور مغفول مانده بود،گفت: با تشکیل بانک توسعه تعاون تقویت این بخش در اولویت قرار گرفت.

این نماینده مجلس تاکید کرد: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری، دولتمردان و بخش تعاون کشور موضوع «اشتغال» است . بانک توسعه تعاون اقدامات موثری در این بخش انجام داده است و می تواند بر توسعه فعالیت های اشتغال زای خود بیفزاید.

رسولی نژاد ادامه داد: در بخش تعاون اقدامات خوبی در گذشته انجام شده وامیدواریم با استقرار دولت جدید و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جوان، فعال و جهادی و انقلابی و تغییر مدیریت در بانک توسعه تعاون این روند شدت بگیرد.

Rasoulinejad 48593

حمایت مجلس از اقدامات و فعالیت های بانک توسعه تعاون

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: کمیسیون امور اجتماعی مجلس به صورت مشخص با وزارت تعاون ، کار و رفاه در ارتباط است. تعامل بین این کمیسیون با وزارت تعاون و فراکسیون می تواند خیلی تاثیر گذار باشد. مجلس قطعا حامی بخش تعاون کشور و بانک توسعه تعاون است.

وی درباره موضوع افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون نیز تصریح کرد: دولت در قالب لایحه بودجه می تواند به این نیاز پاسخ دهد.مجلس نیز از موضوع افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون حمایت می کند.


وام دانشجویان دکتری با سرعت و دقت پرداخت می‌شود

وام دانشجویان دکتری ؛ محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران و عباس قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان بر ضرورت روان سازی فرایند اعطا وام دانشجویان دکتری با عاملیت بانک توسعه تعاون تاکید کردند.

نشست هم اندیشی مدیریت شعب استان تهران و قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با هدف تسهیل فرایند اعطاء وام دانشجویان دکتری با عاملیت بانک توسعه تعاون در محل این صندوق برگزار شد.

در این نشست که کارشناسان اعتباری مدیریت شعب و کلیه شعب بانک توسعه تعاون استان تهران و کارشناسان صندوق رفاه کلیه مراکز دانشگاهی مقطع دکتری استان تهران، شامل دانشگاه های الزهرا، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، تربیت مدرس، تهران، صنعتی امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، شهید بهشتی، علم و صنعت و خوارزمی نیز حضور داشتند، عباس قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به خواسته های به حق دانشجویان به عنوان جامعه هدف صندوق گفت: در حال حاضر صد هزار فارغ التحصیل دوره دکتری و تقریبا به همین میزان دانشجوی دوره دکتری داریم که بعضا در تامین نیازها و ملزومات اولیه خود نیز دچار مشکل هستند؛ بنابراین همه ما موظف هستیم خدمات مالی مورد نظر را به بهترین شکل ممکن به این افراد که فرهیختگان جامعه هستند ارائه کنیم.

قنبری با یادآوری این نکته که صندوق رفاه ۲۱ نوع وام دانشجویی پرداخت می کند، وام دکتری را موردی خاص توصیف کرد و گفت: با توجه به مورد خاص وام دکتری و حفظ شان و جایگاه این عزیزان طی امضاء تفاهم نامه ای مستقل، عاملیت پرداخت این وام به بانک توسعه تعاون واگذار شده است و انتظار ما این است که دانشجویان دکتری پس از مراجعه به این بانک با جذابیت ها و تفاوت های استانداردی قابل توجهی نسبت به قبل مواجه باشند و شان و جایگاه آنان حفظ شود.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با تاکید بر لزوم رعایت وحدت رویه و اجرای دستورالعمل اعطای وام دکتری، از سوی دیگر خواستار تعامل و صبوری دانشجویان شد و خطاب به آنان گفت: بانک توسعه تعاون و صندوق رفاه دانشجویان در کنار یکدیگر با تعاملی همه جانبه، هماهنگ و سازنده خواستار اجرای این طرح به بهترین شکل ممکن هستند.

در ادامه این نشست محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران با اشاره به جامعه هدف فرهیخته این تفاهمنامه یعنی دانشجویان مقطع دکتری و بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک دولتی و مشتری محور، هدف اصلی این طرح را ارائه خدمت به دانشجویان دانست و تصریح کرد: با توجه به کارمزد اندک این تسهیلات، سودآوری و کسب منافع برای بانک اولویت نخواهد داشت.

محمد شیخ حسینی با اشاره به تاکیدات جناب آقای مهدیان مدیرعامل محترم بانک توسعه تعاون مبنی بر اجرای دقیق تفاهمنامه و ضرورت جلب رضایت مندی دانشجویان دکتری تصریح کرد: در این نشست مسولان تسهیلات کلیه شعب استان تهران را دعوت به حضور کرده ایم تا ابهامات احتمالی رفع شود و و در خصوص اجرای بی نقص و آسان دستورالعمل مربوطه بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

شیخ حسینی خطاب به کارکنان شعب بانک مطبوع خود گفت: دانشجویانی که برای دریافت وام به بانک مراجعه می کنند، در درجه نخست مشتریان بانک هستند و از آنجایی که آنان بخشی از اقشار فرهیخته و با تحصیلات عالیه کشور را تشکیل می دهند، ضرورت دارد با آنان برابر با مشتریان ویژه (VIP) رفتار شود که لازمه تحقق این امر، رعایت و اجرای کامل و دقیق دستورالعمل با تدبیر مناسب و داشتن سرعت عمل لازم است.  محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران با اشاره به انتقاد برخی از دانشجویان به فرایند و ضوابط اعطاء وام دکتری گفت: این افراد از نخبگان علمی کشور هستند و مدیریت زمان و داشتن سرعت عمل از نظر آنها اهمیت بسیاری دارد؛ بطوریکه تحمل پیچیدگی های قانونی و بروکراسی اداری را ندارند. بنابراین اگر بتوانیم در عین حال که قوانین و ضوابط را رعایت می کنیم کارها را باسرعت پیش ببریم، قطعا رضایت این عزیزان حاصل خواهد شد.

شیخ حسینی در خصوص نحوه اخذ مدارک ضامنین که یکی از مهمترین مراحل پرداخت تسهیلات بانکی محسوب می شود گفت: پیشنهاد می کنم در ابتدای کار تنها به یک ضامن بسنده کنید و هر گاه سقف مبلغ پرداختی ۱۵ میلیون تومان تکمیل شد، پرداخت مابقی مبلغ وام، به ارائه مدارک ضامن بعدی موکول شود چرا که طبق ضوابط و دستورالعمل موظف هستیم در ازای هر ۱۵ میلیون تومان یک ضامن ثبت کنیم.

وی همچنین داشتن نهایت همکاری با دانشجویان را ضروری دانست و با ذکر یک مثال تصریح کرد: ممکن است دانشجویی از طریق سایت به شعبه معرفی نشده باشد اما به شعبه مراجعه کند. در این وضعیت بهتر است افتتاح حساب دانشجوی محترم انجام شود و مدارک مربوطه نیز به طور کامل اخذ شود اما پرداخت وام ایشان منوط به معرفی ایشان از طریق سایت خواهد بود.

در بخش پایانی این نشست مدیران دو طرف تفاهمنامه، مسولان صندوق رفاه دانشجویان و مسولان تسهیلات شعب بانک توسعه تعاون با طرح سوالات و ابهامات موجود، در خصوص یافتن راهکارهای عملی تبادل نظر کردند و به کلیه سوالات حاضرین پاسخ داده شد.