پیام تسلیت مدیرعامل بانک توسعه تعاون در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی

دیگرباره نام شگرف و بشکوه حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام این تفسیرتام عبودیت و تصویر بی بدیل انسانیت در جهان طنین انداخته و ضرباهنگ تکرار نام او در سوگ عظمای تاسوعا و عاشورای حسینی،قلب عالم را در این موسم سالانه به تپش واداشته است.

بسم الله الرحمن الرحیم
دیگرباره نام شگرف و بشکوه حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام این تفسیرتام عبودیت و تصویر بی بدیل انسانیت در جهان طنین انداخته و ضرباهنگ تکرار نام او در سوگ عظمای تاسوعا و عاشورای حسینی،قلب عالم را در این موسم سالانه به تپش واداشته است. حسین علیه السلام برفراز رفیع ترین قله عظمت و یگانگی ،استوار ایستاده و از اعماق قرون ،نه تنها نظاره گر امتهایی است که راه او میپویند،بلکه یاریگر و راهنما و رسم آموز آنان در شکوهمندانه زیستن است.نگاه و تاسی به مشی و منش این اسوه آسمانی ،امروز دستان امتهای مسلمان را در دست یکدیگر محکم تر و عزم آنان را در رویارویی با تمامی مظاهر ظلم و کفر در عالم مستحکم تر کرده است .ملت عظیم الشان ایران نیز در صف نخست اقتدا به سرور و سالار شهیدان ،تحت زعامت امامین انقلاب اسلامی ،رویاروی یزیدیان زمان ایستاده و اثبات نموده است که ما “ملت امام حسینیم” و در ذیل اراده الهی مسیرقافله همیشه پیروز کربلا را تا ظهور منجی و مقصد عالم ،حضرت ولیعصر عج الله تعالی فرجه الشریف دنبال خواهیم کرد.اینجانب به نیابت از خانواده کارکنان بانک توسعه تعاون ضمن عرض تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی به پیشگاه امام منتظَر،رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و هم میهنانم، از خداوند بزرگ می خواهم که ما را در طریقت شهیدانه زیستن و شهیدانه مردن همچون شهیدان جاوید کربلا ثابت قدم و موید فرماید.

محمدشیخ حسینی
مدیرعامل بانک توسعه تعاون

وام دانشجویان دکتری با سرعت و دقت پرداخت می‌شود

وام دانشجویان دکتری ؛ محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران و عباس قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان بر ضرورت روان سازی فرایند اعطا وام دانشجویان دکتری با عاملیت بانک توسعه تعاون تاکید کردند.

نشست هم اندیشی مدیریت شعب استان تهران و قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با هدف تسهیل فرایند اعطاء وام دانشجویان دکتری با عاملیت بانک توسعه تعاون در محل این صندوق برگزار شد.

در این نشست که کارشناسان اعتباری مدیریت شعب و کلیه شعب بانک توسعه تعاون استان تهران و کارشناسان صندوق رفاه کلیه مراکز دانشگاهی مقطع دکتری استان تهران، شامل دانشگاه های الزهرا، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، تربیت مدرس، تهران، صنعتی امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، شهید بهشتی، علم و صنعت و خوارزمی نیز حضور داشتند، عباس قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به خواسته های به حق دانشجویان به عنوان جامعه هدف صندوق گفت: در حال حاضر صد هزار فارغ التحصیل دوره دکتری و تقریبا به همین میزان دانشجوی دوره دکتری داریم که بعضا در تامین نیازها و ملزومات اولیه خود نیز دچار مشکل هستند؛ بنابراین همه ما موظف هستیم خدمات مالی مورد نظر را به بهترین شکل ممکن به این افراد که فرهیختگان جامعه هستند ارائه کنیم.

قنبری با یادآوری این نکته که صندوق رفاه ۲۱ نوع وام دانشجویی پرداخت می کند، وام دکتری را موردی خاص توصیف کرد و گفت: با توجه به مورد خاص وام دکتری و حفظ شان و جایگاه این عزیزان طی امضاء تفاهم نامه ای مستقل، عاملیت پرداخت این وام به بانک توسعه تعاون واگذار شده است و انتظار ما این است که دانشجویان دکتری پس از مراجعه به این بانک با جذابیت ها و تفاوت های استانداردی قابل توجهی نسبت به قبل مواجه باشند و شان و جایگاه آنان حفظ شود.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با تاکید بر لزوم رعایت وحدت رویه و اجرای دستورالعمل اعطای وام دکتری، از سوی دیگر خواستار تعامل و صبوری دانشجویان شد و خطاب به آنان گفت: بانک توسعه تعاون و صندوق رفاه دانشجویان در کنار یکدیگر با تعاملی همه جانبه، هماهنگ و سازنده خواستار اجرای این طرح به بهترین شکل ممکن هستند.

در ادامه این نشست محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران با اشاره به جامعه هدف فرهیخته این تفاهمنامه یعنی دانشجویان مقطع دکتری و بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک دولتی و مشتری محور، هدف اصلی این طرح را ارائه خدمت به دانشجویان دانست و تصریح کرد: با توجه به کارمزد اندک این تسهیلات، سودآوری و کسب منافع برای بانک اولویت نخواهد داشت.

محمد شیخ حسینی با اشاره به تاکیدات جناب آقای مهدیان مدیرعامل محترم بانک توسعه تعاون مبنی بر اجرای دقیق تفاهمنامه و ضرورت جلب رضایت مندی دانشجویان دکتری تصریح کرد: در این نشست مسولان تسهیلات کلیه شعب استان تهران را دعوت به حضور کرده ایم تا ابهامات احتمالی رفع شود و و در خصوص اجرای بی نقص و آسان دستورالعمل مربوطه بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

شیخ حسینی خطاب به کارکنان شعب بانک مطبوع خود گفت: دانشجویانی که برای دریافت وام به بانک مراجعه می کنند، در درجه نخست مشتریان بانک هستند و از آنجایی که آنان بخشی از اقشار فرهیخته و با تحصیلات عالیه کشور را تشکیل می دهند، ضرورت دارد با آنان برابر با مشتریان ویژه (VIP) رفتار شود که لازمه تحقق این امر، رعایت و اجرای کامل و دقیق دستورالعمل با تدبیر مناسب و داشتن سرعت عمل لازم است.  محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان تهران با اشاره به انتقاد برخی از دانشجویان به فرایند و ضوابط اعطاء وام دکتری گفت: این افراد از نخبگان علمی کشور هستند و مدیریت زمان و داشتن سرعت عمل از نظر آنها اهمیت بسیاری دارد؛ بطوریکه تحمل پیچیدگی های قانونی و بروکراسی اداری را ندارند. بنابراین اگر بتوانیم در عین حال که قوانین و ضوابط را رعایت می کنیم کارها را باسرعت پیش ببریم، قطعا رضایت این عزیزان حاصل خواهد شد.

شیخ حسینی در خصوص نحوه اخذ مدارک ضامنین که یکی از مهمترین مراحل پرداخت تسهیلات بانکی محسوب می شود گفت: پیشنهاد می کنم در ابتدای کار تنها به یک ضامن بسنده کنید و هر گاه سقف مبلغ پرداختی ۱۵ میلیون تومان تکمیل شد، پرداخت مابقی مبلغ وام، به ارائه مدارک ضامن بعدی موکول شود چرا که طبق ضوابط و دستورالعمل موظف هستیم در ازای هر ۱۵ میلیون تومان یک ضامن ثبت کنیم.

وی همچنین داشتن نهایت همکاری با دانشجویان را ضروری دانست و با ذکر یک مثال تصریح کرد: ممکن است دانشجویی از طریق سایت به شعبه معرفی نشده باشد اما به شعبه مراجعه کند. در این وضعیت بهتر است افتتاح حساب دانشجوی محترم انجام شود و مدارک مربوطه نیز به طور کامل اخذ شود اما پرداخت وام ایشان منوط به معرفی ایشان از طریق سایت خواهد بود.

در بخش پایانی این نشست مدیران دو طرف تفاهمنامه، مسولان صندوق رفاه دانشجویان و مسولان تسهیلات شعب بانک توسعه تعاون با طرح سوالات و ابهامات موجود، در خصوص یافتن راهکارهای عملی تبادل نظر کردند و به کلیه سوالات حاضرین پاسخ داده شد.

اولویت نخست بانک توسعه تعاون انتفاع و کسب سود نیست

شعبه خیام تهران و باجه ارزی شعبه هتل فردوسی تهران به صورت نمادین به نمایندگی از شعب ملاصدرا، سعادت آباد، شهید بهشتی، آیت اله کاشانی و تهرانپارس در آستانه عید غدیر و هفته تعاون با حضور حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم بانک توسعه تعاون، جناب آقای میرزاخانی مدیر محترم امور شعب، جناب آقای قائد مدیر محترم امور بین الملل، جناب آقای کمرئی مدیر محترم حوزه مدیرعامل و روابط عمومی،   و جمعی از کسبه و معتمدین منطقه بازار افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون با تأکید بر انتفاعی نبودن فلسفه تأسیس بانک توسعه تعاون، این بانک را جوان و پرانرژی توصیف کرد و با اشاره به گفته‌های یکی از مشتریان حاضر در شعبه مبنی بر خوش‌خلقی کارکنان شعب بانک توسعه تعاون دراین‌باره گفت: ازجمله انتظارات اصلی مشتریان بانک برخورد مناسب از سوی کارکنان و انجام سریع و با دقت کار آن‌ها می‌باشد.

مهدیان همچنین با تأکید بر جایگاه مکانی شعبه خیام و مجاورت آن با بازار تهران، ابراز امیدواری کرد: شاهد پیشرفت روزافزون این شعبه و ارائه خدمات بیش‌ازپیش به مشتریان باشیم.

همچنین مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون با تأکید بر ضرورت فعالیت بیش‌ازپیش بانک در حوزه خدمات ارزی، این حوزه را یکی از نیازهای اساسی مشتریان دانست و افزود: در استان تهران با توجه به حجم بالای واردات و صادرات کالاها و موقعیت مکانی مناسب شعبی نظیر هتل فردوسی، می‌توان سهم بیشتری از بازار خدمات ارزی را به خود اختصاص داد.

در ادامه محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران، به ارائه گزارشی در خصوص علت تغییر مکان شعبه سرچشمه به خیام و لزوم حضور جدی‌تر در منطقه بازار تهران پرداخت و مکان شعبه خیام را فرصتی ارزشمند برای ارائه خدمات بانکی ارزشمندتر به مشتریان و کسبه منطقه بازار دانست و در حضور مشتریان حاضر در مراسم به تبیین خدمات و امکانات بانک توسعه تعاون پرداخت.

شیخ حسینی دراین‌باره افزود: بانک‌ها به دودسته تجاری و تخصصی تقسیم می‌شوند؛ بانک‌های تجاری اصولاً به دنبال کسب سود هستند و سودآوری اولویت نخست آن‌ها است. بانک توسعه تعاون اما در زمره بانک‌های تخصصی قرار دارد و رسالت خود را ارائه خدمات و آسان‌سازی کار برای بخش تخصصی تعاون و سایر فعلان بخش خصوصی می‌داند؛ بنابراین کسب سود در اولویت‌های بعدی آن قرارگرفته است.

گفتنی است در این مراسم مدیران امور بین‌الملل، مهندسی –پشتیبانی، روابط عمومی و حوزه مدیریت و مدیر شعب استان تهران حضور داشتند، در پایان باجه ارزی شعبه فردوسی با ثبت یک سفارش به‌طور رسمی آغاز به کار کرد.

 

کسب رتبه دوم عملکرد فضای عمومی توسط مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان تهران

در ارزیابی صورت گرفته توسط اداره کل دفتر مدیریت عملکرد و همچنین اداره کل امور استان های این وزارتخانه، ۴۵ شاخص از جمله رعایت قوانین و شعونات اداری و اخلاقی، رضایت مندی مردم و مشتریان، اقدامات انجام شده در خصوص سلامت اداری و رفع گلوگاه های فسادخیز، نشست تعاملی با همکاران، میزان تحقق کار گروهی، افزایش آگاهی و اطلاعرسانی کارکنان، صرفه جویی و اقدامات اصلاحی، ارزیابی شاخص های عملکردی، تعامل با سایر دستگاه های اجرایی و سایر شاخص های مورد نظر آن مرجع مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش اداره کل دفتر مدیریت عملکرد و امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ بر اساس این ارزیابی بانک توسعه تعاون استان تهران با کسب امتیاز ۷/۸۶ در جایگاه دوم این رتبه بندی قرار گرفته است.

محمد شیخ حسینی کسب این موفقیت را نتیجه تلاش و کوشش کلیه همکاران شعب و مدیریت شعب استان تعاون در بستر برنامه ریزی و تصمیم گیری صحیح و به موقع دانست و افزود، ما هنوز بهترین نیستم بلکه در مسیر بهترین شدن قرار داریم.