۲۵ آذر ماه روز ملی پژوهش گرامی باد

محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون به مناسبت روز ملی پژوهش، پیامی صادر کرد.

مطابق تعریف «پژوهش» فرایندی مستمر و منظم و مطالعه‌ای هوشمندانه، برنامه‌ریزی شده و روشمند به قصد رفع پیچیدگی و ابهام از مسائل یا شرایط غامض کنونی یا پیش رو با هدف افزایش آگاهی و کشف حقیقت است، فرایندی که برای نیل به موفقیت در آن لازم است از روحیه‌ای جسور برخوردار بود. امکان دارد با پژوهش به این نتیجه رسید که راه رفته اشتباه است و یا تجدید نظر در آن لازم می‌باشد. پژوهشگر شجاع، منصف و دانشمند در گفتن حقیقت تعلل نمی‌کند.
از طرفی، در سازمان بانک هدف غائی از ایجاد مرکزی مختص فعالیت‌های پژوهشی خلق ارزش از فناوری‌های سخت و تولید محصولات پیشرو و فن‌آور محور است و این مهم تحقق نمی‌یابد مگر با استفاده از سرمایه‌های انسانی مجرب و تحصیل کرده و مدیران با روحیه ریسک‌پذیر؛ فعالیت‌های پژوهشی توسعه محور می‌باشند.
همچنین نیازی به ذکر نیست که فرایندهای ناظر بر مدیریت تحقیقات نیاز به فراست دارد. گاه تصمیم‌گیری در شرایط اطمینان کامل صورت می‌پذیرد، اما گاه شرایط بحرانی بوده و با عدم اطمینان توأم است. از این رو در همه موارد مدیر ارشد باید بر اساس اطلاعات به ویژه یافته‌های پژوهش تصمیم‌گیری نماید تا از دوباره کاری، اسراف و به حداقل رساندن ریسک تصمیم‌گیری و اجرا اطمینان یابد. مدیران آینده‌نگر با همکاری واحدهای مرتبط به تقویت فرهنگ تحقیق در سازمان می‌پردازند.
از این منظر، بانک توسعه تعاون به عنوان جوان‌ترین بانک دولتی جمهوری اسلامی ایران که وظیفه اصلی آن تجهیز و تخصیص منابع ارزان قیمت، کیفی و کارگشا جهت توسعه فعالیت‌های مولد و اشتغال‌زا در تمامی بخش‌ها و زیر بخش‌های اقتصادی و به ویژه اقتصاد تعاونی می‌باشد پر واضح است که به منظور برقراری تعادل بین اهداف ذاتی خود و لزوم حضور در عرصه رقابتی بانکداری امروز کشور همواره به منظور ارائه خدمات ارزشمند نیازمند سرمایه‌گذاری، توجه و کار مستمر و عمیق در امر پژوهش می‌باشد. حمایت از فعالیت‌های پژوهشی به مفهوم پس‌انداز بلندمدت و سودآور برای سازمان است؛ همچنان که اهمیت فعالیت‌های پژوهشی در توسعه کمی و کیفی دامنه فعالیت‌های بانک امری پوشیده نیست. از این رو لحاظ امکانات کافی برای پژوهش گران و نخبگان سازمان امری لازم است.
به یاد داشته باشیم که تقویت بنیه علمی، تحقیقاتی و آموزشی سازمان تنها در حضور پژوهشگران نخبه امکان‌پذیر خواهد بود. همچنان که وجود مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون به عنوان واحد سازمانی نواندیش و نوآور و مجهز به امکانات لازم که از حضور همکاران ارزشمند و با تحصیلات عالیه دانشگاهی بهره می‌برد، دلالت بر این مهم دارد هر چند که به خوبی بر این نکته واقف می‌باشیم که برای رسیدن به نقطه مطلوب در امر پژوهش مسیری نه چندان آسان را در پیش داریم.
اینجانب با استفاده از فرصت فرا رسیدن ۲۵ آذر ماه روز ملی پژوهش ضمن تاکید مجدد بر اهمیت فعالیت‌های پژوهشی در زمینه پیشبرد اهداف سازمان خطاب به همکاران پژوهشگر و پرتلاش مرکز آموزش و پژوهش و سایر همکاران در سطح صف و ستاد که در انجام وظایف خود به اهمیت امر پژوهش و نوآوری توجه دارند، لازم است عرض نمایم شما همکار گرامی و محترمی که از حضوری پرثمر در بانک توسعه تعاون این تنها بانک تخصصی بخش تعاونی کشور برخوردار و به نحوی مطلوب در انجام وظایف مهمی که بر عهده گرفته‌اید، تمامی مساعی و توان علمی خود را مصروف می‌دارید شایسته تقدیر و سپاسگزاری می‌باشید. ماندگاری سازمان قبل از هر عامل یا نهاده مادی مستلزم وجود شما به عنوان مهم‌ترین سرمایه این سازمان پرافتخار است. مؤید، موفق و منصور باشید.
محمد شیخ حسینی

16710846950999po2i4s1t3aiaetfgmck27fcal

پیام سرپرست بانک به مناسبت هفته بسیج

محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون به مناسبت هفته بسیج، پیامی صادر کرد.

۵ آذر ماه همزمان است با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، نهادی انقلابی که به فرمان بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) در سال ۱۳۵۸ قد برافراشت و بی تردید با توجه به نقش محوری که در صحنه‌های مختلف سیاسی- امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور طی بیش از چهار دهه ایفاء کرده، از سرمایه های بزرگ فکری و انسانی انقلاب اسلامی می‌باشد؛ سهم برجسته بسیج در تامین سلامت و موفقیت نظام، بی بدیل و براساس عشق خدمت به مردم است.


وجود بسیج به مفهوم توجه و تاکید بر اخلاق و معنویت، سازندگی و خدمت رسانی، خودباوری و جهاد علمی، ایثار و شهادت، اقتدار و انتظار و به مفهوم اهمیت همدلی و اتفاق در تدبیر امور است، ویژگی هائی که در نوع زندگی هر بسیجی به غایت می توان تجربه نمود؛ همچنان که سه عنصر مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری یعنی بصیرت بسیجی، اخلاص و عمل به هنگام و به اندازه از ضروریات سامان دادن به امور کشور به ویژه در شرایط حساس کنونی و پیش نیاز ترویج اسلام ناب و تداوم راه مقدس انقلاب و امام (رحمه الله علیه ) است .


اینجانب ضمن یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت حرکت جهادی در حوزه نظام اقتصادی به عنوان یک عرصه کارزار در شرایط کنونی، با تاکید بر نقش نظام بانکی به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور و نقش برجسته بانک توسعه تعاون به عنوان مهمترین منبع تامین تسهیلات مورد نیاز بخش مردمی تعاونی و موتور محرکه فعالیت های دانش بنیان و اشتغالزا در این حوزه، فرارسیدن هفته بسیج را به محضر رهبر معظم انقلاب، ملت فهیم، زمان شناس و قدردان ایران اسلامی، جامعه گسترده بسیجیان جان بر کف، آزاده و ایثارگر در سراسر کشور و بویژه همکاران خدوم بسیجی در بانک توسعه تعاون تبریک عرض می کنم و از درگاه خداوند قادر و متعال عزت و سرافرازی همه بسیجیان عزیز و مخلص را مسئلت می نمایم.

محمد شیخ حسینی

پیام تبریک سرپرست بانک توسعه تعاون به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

محمد شیخ‌حسینی، سرپرست بانک توسعه تعاون، انتصاب سید صولت مرتضوی را به سمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تبریک گفت.

1666197509491erksfjh8tfdig4e3qluahpcdo3

جناب آقای دکتر سید صولت مرتضوی
وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی
رای اعتماد و انتخاب شایسته جنابعالی را از سوی مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که خود مبین تعهد، تخصص، وظیفه‌شناسی و جدیت آن برادر بزرگوار می‌باشد، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
بی‌تردید، درایت توأم با تجارب برجسته و گرانقدری که در عالی‌ترین سطوح مدیریتی در پیشینه خود دارید موجبات تقویت و ارتقا بیش‌ازپیش جایگاه رفیع یکی از مهم‌ترین وزارتخانه‌های ایران اسلامی خواهد بود و با حضور تاثیرگذار آن مقام در این جایگاه حساس موجبات پشتیبانی و دلگرمی بیشتر مسئولین و ذی‌نفعان این نهاد پراهمیت که در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و از جمله اقتصاد تعاونی کشور خدمت رسانی می‌کنند، فراهم خواهد شد.
اینجانب به نمایندگی از خانواده بانک توسعه تعاون از درگاه خداوند متعال توفیق روزافزون جنابعالی را در جهت پیشبرد برنامه‌های دولت مردمی و خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواستارم.
محمد شیخ حسینی
سرپرست بانک توسعه تعاون

پیام سرپرست بانک توسعه تعاون به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس سرپرست بانک توسعه تعاون پیامی صادر نمود.

یکی از مقاطع پرشکوه تاریخ ایران اسلامی، هشت سال دوران دفاع مقدس و بزرگداشت ایامی است که عزت و عظمت و استقلال این ملت بزرگ بواسطه آن تثبیت گردید. جنگ تحمیلی علیه ایران جنگی متعارف نبود. رژیم بعثی صدام به نمایندگی از تمامی قدرت های مستکبر به میهن اسلامی ما تجاوز نمود اما با استعانت از خداوند و به برکت راهبری‌های امام راحل و ایثار شهداء در نهایت شکست را پذیرا شد. هفته دفاع مقدس نماد و الگوی انسجام، اراده و حضور مردم کشورمان برای دفاع از آرمان‌های مقدسی است که با تبعیت از ولایت و با تمسک به قرآن به نقش‌آفرینی در تاریخ پرداختند و با ایثار جان خود توانستند آرامش و امنیت را برای ما به ارمغان بیاورند. مسئله مهم و قابل توجه اما این است که پایبندی به الگوی مقاومت و ایستادگی ملت ما نه تنها در آن دوران، بلکه در همه ادوار و در تمامی نبردهای تحمیلی از جمله تهاجم‌های اقتصادی، فرهنگی و… ضامن موفقیت و سربلندی‌مان خواهد بود. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن ایام، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به پیشگاه مقام معظم رهبری، ملت قهرمان ایران، ایثارگران عزیز، خانواده معظم شهدا به ویژه شهدای معزز بانک توسعه تعاون تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و دوام توفیقات مسئولین محترم را در ارائه خدمت به این مردم و سرزمین عزیز از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
۳۱ شهریور ماه آغاز هفته دفاع مقدس گرامی باد

پیام تبریک سرپرست بانک توسعه تعاون به مناسبت هفته تعاون و بانکداری اسلامی

محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون در پیامی به مناسبت فرا رسیدن هفته تعاون و بانکداری اسلامی، این هفته را به فعالان این دو بخش تبریک گفت.

تعاون و همکاری‌ پیش از هر کلام نوعی رفتار و فرهنگ والای انسانی و نشانه ی بلوغ اجتماعی است، ضمن اینکه در دنیای امروز شاهد ظهور نهضت تعاون و گسترش آن‌ به‌ عنوان‌ راهکاری علمی و مؤثر برای تحقق توسعه متوازن، همه جانبه و پایدار می باشیم. شرکت های تعاونی به دلیل ماهیت ساختاری خود این امکان را فراهم می آورند که تمامی اقشار جامعه، حتی اقشار ‌کمتر برخوردار، در فعالیت های اقتصادی به صورت داوطلبانه و با رای برابر مشارکت کنند و از ماحصل تلاش خود بهره مند شوند، نظمی که امکان کاهش فواصل درآمدی و برقراری عدالت اجتماعی را بیشتر میسر می سازد. از این منظر می توان گفت اقتصاد تعاونی به اقتصاد اسلامی نزدیک است. از این رو در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بخش مردمی اقتصاد تعاونی هم تراز دو بخش اقتصاد دولتی و اقتصاد خصوصی دیده شده است.
اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ بانک توسعه تعاون تنها بانک تخصصی بخش تعاون ایران اسلامی ضمن تبریک فرارسیدن هفته تعاون به کلیه تعاونگران تلاشگرهموطن و مدیران و فعالان زحمتکش بخش تعاون کشور، فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی را نیز که از دیگر دستاوردهای مترقی انقلاب اسلامی است، به تمامی همکاران حوزه بانک و اقتصاد عرض شادباش دارم و از درگاه خداوند متعال سلامتی و مزید توفیق همه عزیزان را در خدمت به مردم شریف و بزرگوار کشور عزیزمان مسألت می نمایم.

پیام سرپرست بانک توسعه تعاون به مناسبت آغاز هفته دولت

محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون در پیام خود ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای عزیز رجائی و باهنر، فرارسیدن هفته دولت و روز کارمند را تبریک گفت.

هشتم شهریور ماه یادآور حمله تروریستی به دفتر نخست وزیری و شهادت دو اسوه مجاهد دولت جمهوری اسلامی ایران شهیدان رجایی و باهنر است و چه پرافتخار است که نام و خاطره این دو بزرگوار به نام هفته دولت و روز کارمند گره بخورد.
و قدر یقیین در کارنامه دولت هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی عهده‏ دار اداره امور کشور و انجام وظایف مهم اجرایی بوده‏ اند، یادگارهای ارزشمندی از تلاش‏ها و فداکاری‏ها از دوران جنگ تحمیلی تا کنون در صفحات تاریخ بسیار ثبت شده که یکی از آخرین و مهمترین آن ها کوشش بی وقفه دولت مردان ایران زمین در دولت سیزدهم در رفع تحریم های ظالمانه و به سرانجام رساندن مذاکرات سخت و فشرده هسته ای با قدرت های بزرگ ضمن حفظ اصول، ارزش ها و منافع عالیه کشور با اقتدار تمام است و البته کمترین وظیفه ما قدردانی از این اقدامات و تلاش ها است.
اینجانب فرصت را غنیمت می شمارم و ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای عزیز رجائی و باهنر فرارسیدن هفته دولت و روز کارمند را به حضور تمامی همکاران محترم تبریک عرض نموده، آرزوی سلامت، سعادت و توفیق بیش از پیش برای همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ظل توجهات حضرت بقیه الله از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.

پیام تسلیت درگذشت دکتر عبدالرضا کردی

پیام تسلیت محمد شیخ حسنینی در پی درگذشت دکتر عبدالرضا کردی
پیام تسلیت محمد شیخ حسنینی در پی درگذشت دکتر عبدالرضا کردی

 

محمد شیخ حسینی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان تهران، درگذشت دکتر عبدالرضا کردی را تسلیت گفت.

محمد شیخ حسینی با اشاره به حادثه ناگوار سقوط هواپیمای تی آر ۷۲ تهران – یاسوج و درگذشت جمعی از هموطنانمان در این حادثه، درگذشت دکتر عیدالرضا کردی؛ روانشناس، استاد حوزه خانواده و ریاست مرکز جهانی خلاقیت در مالزی و ریاست فرهنگسرای ملل را به خانواده ایشان و همه ی مردم ایران تسلیت گفت.

شیخ حسینی در این باره افزود: دکتر کردی نماد بارز یک شخصیت علمی و جهادی بود که در این روزگار پرمشغله خود را وقف مردم و کشورش کرده بود و در راه سلامت روحی مردم و تحکیم بیان خانواده از هیچ تلاشی مضایقه نمی کرد.

وی با اشاره به ارتباط کاری و دوستانه خود با دکترعبدالرضا کردی افزود: اینجانب اکنون دوستی عزیز و راهنمایی دلسوز را از دست داده ام چرا که دکتر کردی علاوه بر ارتباطات کاری و دنبال کردن ایده های نو و مفید در زمینه پیوند علوم اسلامی با موضوعات روزمره و جاری و پیوند دادن ظرفیت های بانکداری با این موضوع، همواره برای من دوستی عزیز بود که در شرایط سخت روحی و کاری، راهنمایی عالم و دلسوز بود.

محمد شیخ حسینی در پایان گفت: یک بار دیگر ضایعه درگشت استاد گرانقدر دکتر عبدالرضا کردی را تسلیت عرض می نمایم و برای آن مرحوم آرزوی علو درجات دارم.

در ادامه مطلب با سوابق دکتر عبدالرضا کردی بیشتر آشنا شوید

ادامه خواندن پیام تسلیت درگذشت دکتر عبدالرضا کردی